STOMATOLOGIA  ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu własnego uśmiechu, niepokoją Cię przebarwienia, kształt, kolor zębów i pragniesz zmian to z pomocą może przyjść właśnie stomatologia estetyczna. To połączenie elementów protetyki z leczeniem zachowawczym. Zęby można wybielić, założyć licówki, odbudować ząb bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta.

LICÓWKA – to specjalny płatek przyklejany do wargowej powierzchni zęba pozwalający na zmianę koloru, długości, kształtu zęba. Zazwyczaj wykonana jest z porcelany. Wówczas licówka powstaje na podstawie wycisku, po minimalnej preparacji w obrębie szkliwa zęba.

LICÓWKA może powstać również bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta metodą ” flow injection” bez preparacji, jak i poprzez warstwowe nakładanie materiału kompozytowego, bardzo wysoko estetycznego (ENAMEL HRi) i wypolerowanego kilkoma pastami, na wysoki połysk. Zarówno metoda flow injection jak i licówka kompozytowa bezpośrednia są rozwiązaniami bardzo estetycznymi, ale też i ekonomicznymi. Dlatego też stanowią alternatywę droższych rozwiązań estetycznych, jeśli mamy ograniczony budżet.

WYBIELANIE ZĘBÓW to wciąż sporny temat wśród lekarzy stomatologów. Jest wiele dostępnych metod wybielania zębów, jednak najważniejsze by robić to w gabinecie stomatologicznym, gdzie zęby zostaną wcześniej oczyszczone, a lekarz po ocenie stanu zębów podejmie decyzję co do rodzaju i stężenia użytego preparatu.