MEDYCYNA ESTETYCZNA

MEDYCYNA ESTETYCZNA

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.

Wpisały się na stałe w nasze usługi, gdyż coraz więcej osób, szczególnie Pań, dokonując korekty koloru, kształtu zębów, marzy o delikatnej korekcie w obrębie twarzy. Czasem są to drobne zmarszczki czoła, oczu, ust, a czasem marzą o pełniejszych ustach czy policzkach…

Do tego celu używamy preparatów najwyższej jakości. Rodzaj preparatu dobieramy podczas wizyty konsultacyjnej, po omówieniu oczekiwań pacjenta.

Kwas hialuronowy jest związkiem znajdującym się naturalnie w każdym organizmie a ilość jego ulega zmniejszeniu w procesie starzenia się. Kwas hialuronowy jest polisacharydem wiążącym wodę w skórze właściwej. Odpowiada za sprężystość i brak zmarszczek. Wraz z upływem czasu tracimy możliwość wiązania wody, gdyż maleje ilość kwasu hialuronowego i powstają, tak znienawidzone przez nas, zmarszczki.

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest neurotoksyną białkową, wytwarzaną przez bakterie beztlenowe Clostridium botulinum.

Jej działanie wykorzystywane jest w medycynie estetycznej, do niwelowania oznak starzenia w postaci zmarszczek gładzizny czoła, wokół oczu-kurze łapki, leczeniu nad potliwości; stomatologii –przeciwdziałanie zaciskania zębów (clenching), niwelowanie uśmiechu dziąsłowego, ginekologii, okulistyce, oraz wielu innych.

Działanie jej polega na porażeniu skurczu mięśnia. Jest to proces odwracalny, jednak odbywający się stopniowo wraz z tworzeniem się nowych zakończeń nerwowych – mięśniowych.

Dla potrzeb w medycynie preparaty produkowane są z wyizolowanych szczepów bakterii w określonych dawkach, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne.

Należy pamiętać, że jest to neurotoksyna, która powinna być podawana tylko przez lekarza mającego odpowiednią wiedzę i szkolenia z zakresu podawania preparatów z toksyną botulinową.

W stomatologii preparaty toksyny botulinowej używamy do relaksacji mięśni żwaczowych i skroniowych, w bruksizmie (zgrzytanie) i u pacjentów z clench’ingiem (zaciskanie). Po podaniu odpowiednich dawek preparatu następuje relaksacja mięśni i w ten sposób chronimy zęby i cały aparat zwierzeniowy przed nadmiernymi siłami.

Zabieg polega na podaniu odpowiednio dobranej dawki, w mięśnie żwaczowe, cienką igłą. Efekt obserwujemy po około tygodniu i utrzymuje się przeciętnie od 6 mies. do 10 mies.